Avrupa Şampiyonası’nda Türk Rüzgarı

Spor

Avrupa Şampiyonası’nda Türk Rüzgarı!

Polonya’da düzenlenmekte olan Avrupa Üniversite Oyunları hız kesmeden devam ediyor. Avrupa Basketbol Üniversiteler Şampiyonası içerisinde C Grubunda yer alan temsilcimiz Beykent Üniversitesi ilk maçını 58’e 55 olan skorla kazanarak, şampiyonaya galibiyetle başladı.

Avrupa Basketbol Üniversiteler Şampiyonası ön tur maçları başladı. 4 grup içerisinde toplamda 16 adet takımın yer aldığı şampiyonada, C grubunda yer alan Beykent Üniversitesi, rakibi Hırvatistan’ın Zagreb Üniversitesi’ni 58-55 skorla geçmeyi başardı.

Son iki şampiyonada ise final oynayan Beykent Üniversitesi, gruptaki diğer maçlarını Hungarian University of Sports Science ve University of Liege ile yapacak. Bu maçlara dair tüm detaylar ise canlı bahis siteleri içerisinde yerini korur durumda olacak.

Bakan Kasapoğlu’ndan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı olarak göreve getirilen ve görevini de sürdürmekte olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk takımlarının karşılaşmış olduğu Avrupa Üniversite Oyunları erkek voleybol finali içerisinde Gazi Üniversitesi’ni yenmiş olması ile beraber şampiyonluğa ulaşmış olan Beykent Üniversitesi’ni tebrik etti.
Kasapoğlu, şampiyon olarak yerini almış olan Beykent Üniversitesi’ni şu mesajı ile kutladı:
“Finalde Beykent Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi’nin karşı karşıya gelmesi bizler için gurur vesilesi oldu. Üçüncü kez şampiyonluğa ulaşan Beykent Üniversitesi’ni kutluyorum. Gazi Üniversitesi’ni de finale kadar yükselmesinden dolayı tebrik ediyorum. Her iki üniversitemizin spordaki başarılarının devamını diliyorum.” ifadeleri ile takıma bir tebrik mesajı paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir