Baskılı Poşet Nasıl Üretilir

Genel Kültür

Birçok çeşidi ve kullanım alanı bulunan baskılı poşetler, günlük hayatınızın her alanında kullandığınız en önemli ve vazgeçilmez eşyalardan biridir. Birçok işletme, eczanelerden nakliye şirketlerine kadar küçük işletme mağazaları ve marketler gibi yüksek trafikli tesisler, baskılı poşetleri kullanır. Baskılı poşetlerin kullanım kolaylığı, hafifliği, esnekliği ve işleme kolaylığı gibi birçok avantajı vardır. Ajanslar ve işletmeler için baskılı poşet ürünleri, firma logosu ve bilgileri ile en çok kişiye ulaşan en görsel promosyon ürünleridir. İşletmeler için en geniş çeşitlilikte ve fiyat aralığında reklam seçeneklerine sahiptir. Bu açıdan baskılı tişörtlerin avantajı oldukça fazladır.

Baskılı Poşet Üretimi

Baskılı poşetler üretmek için plastik gereklidir. Plastik, 21. yüzyılda hayatımızda en çok kullanılan malzemelerden biridir. Hafifliği, kullanım kolaylığı, elastikiyeti ve işlenebilirliği nedeniyle en popüler ve kullanılan malzemelerden biri olan plastik, aynı zamanda en çok kullanılan ürünlerden biridir. Plastiğin hayatımızın her yerinde olduğu bir zamanda, yatırımcılar daha fazla ambalaj üretmeye çalışmaktadır.

Plastik hammadde, plastik mikserde film oluşana kadar karıştırılır. Plastik film makine ile sarılır. Rulo film baskı makinesine yerleştirilir ve baskı işlemi başlar. Film rulosunu plastik film makinesinden veya baskılı torba film rulosunu yazıcıdan plastik kesiciye yerleştirilir. Tüm bu süreçler baskılı poşet üretimini içerir. Üretim sürecinde kenarlarda kalan fazla malzeme yani atık denilen ürünler geri dönüşüm makinasına konularak çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için adımlar atılmaktadır.

Baskılı Poşeti Kimler Kullanır

Ticari ve alışveriş hayatında baskılı poşet olmazsa olmazdır. Öncelikle baskısız poşetler işletmeler için son derece kötü bir imaj yaratmaktadır. Mağazalardan, marketlerden ürün satın alan müşterinin basit ve baskısız olmayan poşet kullanması kötü bir görüntü vermektedir. Bu nedenle kurumsal kimlik ve marka imajı için baskılı ambalaj ürünleri tercih edilmektedir. 

Mağazalar baskılı poşet kullanımında ülkemizde en önde gelen sektörlerden biridir. El geçmeli mağaza poşeti, yumuşak saplı mağaza poşeti ve takviyeli poşet modelleri bulunmaktadır. Bir mağazanın ortalama 1 ay içinde 200 kilograma yakın poşet kullandığı bilinmektedir. Genelde mağazalar anlaşmalı poşet üreticileri ile çalışmakta ve yıllık toptan poşet üretimi yaptırmaktadır.  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir