Boks Maçları Tüm Dünyada İlgiyle İzleniyor

Spor

Boks Maçları Tüm Dünyada İlgiyle İzleniyor

Boks, yüzyıllardır var olan ve birçok insanın favorisi olan bir dövüş sporudur. Boksörler çocukluktan itibaren boks eğitimi alırlar ve sporcu olarak kabul edilirler. Boks aynı zamanda bir olimpik spordur ve iki boksörün el silahlarıyla dövüşmesini içerir. Bazı ünlü boksörler arasında Muhammed Ali, Joe Louis ve Jack Johnson bulunmaktadır. Boks, güçlü bir kültürel önemi olan acımasız ama popüler bir spordur. Cloudbet Giriş

18.yüzyılda Popülerlik Kazandı

Boks, 18. yüzyılın sonlarında aristokratlar ve prenslerin boks maçlarına katılmaya başlamasıyla popülerlik kazandı. Atletizmi ve statüsü nedeniyle spora ilgi duydular. Spor, farklı sosyal sınıflardan insanları barış içinde bir araya getirme gücüne sahiptir. Bu nedenle boks, şu anda Amerikan kültürünün önemli bir parçası haline geldi. Aynı şey İngiltere, İrlanda ve İskoçya’da da oldu. Boks gibi sporlar, sporcular arasında dostluk, takım çalışması ve adil oyunu teşvik eder. Boks, televizyonda yayınlanan boks maçlarının daha fazla taraftar çektiği 1950’lere kadar popüler bir seyirci sporu haline geldi. Artık boks, her yaştan ve sosyal sınıftan sporcuların favorisidir. Mike Tyson özellikle modern boksun babası olarak geçmişten günümüze her daim ilgileri üzerine çekmeyi başardı.

2016 Unutulmuyor

Boks, farklı ülkelerde birçok lig ve şampiyonlukla dünya çapında bir spordur. Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hindistan, Pakistan ve Avustralya gibi ülkeler yıllık boks liglerine ve şampiyonalarına ev sahipliği yapıyor. Dünya çapında sporu denetleyen uluslararası boks federasyonları da vardır. Boks için yönetim organı, 2016 yılında Arjantin’in Tucuman kentinde 118. konferansını gerçekleştiren Uluslararası Boks Federasyonu’dur (AIBA). Konferansa dünya çapında 182’den fazla ülkeden temsilci katıldı. Dünya çapında kaç kişinin bu acımasız spordan hoşlandığını görmek inanılmazdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir