FG Esenyurt Akü

Genel Kültür

Akü nedir, akü ne işe yarar, akü çeşitleri nelerdir, akülerin özellikleri nelerdir, akü bakımı nasıl yapılır, akü seçilirken neye dikkat edilmelidir, akü bakımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir, en iyi Esenyurt Akücü hangisidir, İstanbul’daki en iyi Akücü hangisidir gibi tüm soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Akü, diğer adları ile batarya, akım toplar, biriktireç ya da akümülatör olarak anılmaktadır. Araçların elektrik enerji kaynağı olan akülerin çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Akünün çalışma prensiplerini açıklamak için en iyi örnek pillerdir. Artı ve eksi kutbu olan aküler, silecek, klima, radyo, motor ateşleme sistemi için elektrik enerjisi sağlamaktadır. İçeriklerine göre aküler, gümüş çinko, nikel demir ve nikel kadmiyumdur. Kurşun asit akülerse araçlarda en çok rastlanan akülerdir. Kuru ve sulu olarak ikiye ayrılan kurşun asit aküler içerisinde en bilinenleri ise sulu akü çeşidi olan SLI yani Starter akülerdir. Starter aküler, klasik olarak da adlandırılırlar. Günümüz dünyasında start stop aküleri ise daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Jel aküler de bir kuru akü çeşididir. Jel aküler herhangi bir bakım gerektirmediğinden bakımsız akü olarak bilinirler.

Akü bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Akü havalandırma delikleri kontrol edilmelidir, kışın akü tam şarj edilmelidir, ani hava değişimlerinden kaçınılmalıdır, akü şarj olurken çıkan gazlardan uzak durulmalıdır, araç 15 günden fazla kullanılmayacaksa kutup başları sökülmelidir, aküye yağ ya da yakıt bulaştırılmamalıdır.

FG Esenyurt Akü

FG Akü, alanında uzman teknik personeli ve üstün nitelikli hizmet anlayışı ile bir numaralı akü firmasıdır. Hem ürün hem de hizmet seçeneklerini müşterilerine sunarken en önem verdiği nokta müşteri memnuniyetidir. İşini sadece akü satmak olarak görmeyen FG Akü, müşterileriyle uzun sürecek ilişkiler başlatıp yönetmektedir. FG Akü için müşteri ile kopmaz bir bağ ancak kalite ile sağlanabilecektir. FG Esenyurt Akü mağazası ile birlikte biraz daha büyüyerek çok daha fazla müşteriye ulaşmayı hedeflemektedir. En çok tercih edilen mobil servis hizmeti ile 7 gün 24 saat bulunduğunuz alana gelerek yerinde servis hizmeti sağlayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir