instagramdayaptgmyorumubulmajpg_8484_11

Instagramda Hikâye Ekleme Yapamıyorum

Teknoloji

Instagram’da Hikâye Ekleme Yapamıyorum

Instagram video, fotoğraf ve hikâyelerin paylaşıldığı, sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Ancak bazı durumlarda Instagram kullanıcıları, hikâye paylaşırken, sorunlar yaşayabilir.

  • Hikâye paylaşamamanın en yaygın sorunlarından birisi, aktif internet bağlantısının kopmuş olmasıdır.
  • Kameranın siyah ekran şeklinde kalması da hikâye paylaşımını engeller.
  • Instagram sürümünün güncel olmaması da hikâye paylaşımlarının yapılamamasında yaşanan sorunlardandır.

Internet bağlantısının kötü olması, özellikle uzun hikâye paylaşımlarında yaşanan en yaygın sorundur. Tarih ve saat ayarlarındaki uyuşmazlık da hikâye ekleme sırasında sıkıntı yaratan problemler arasındadır.

Bayigram.com üzerinden İnstagram takipçi satın al işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar takipçi sayılarında artış yaşarken, güncel sürüm sayesinde de hikâye paylaşımlarını rahatlıkla yapabilir.

Instagram’da Hikâye Ekleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformu olarak giderek popülerliğini daha da artıran Instagram’da 3 ana temelde hikâye paylaşımı yapılır.

Hikâye eklemesi yaparken;

  • Hikâyem butonu sayesinde paylaşılan hikâyeniz, herkes tarafından görülmeye başlar.
  • Belli bir hedef kitleye hikâye paylaşımı yapılıyorsa; kişi listesinden isimler seçilir ve sadece listede olan kişilere hikâye paylaşımı yapılır.
  • Hikâye paylaşmak için; Instagram ekranının sağ alt kısmında yer alan “paylaş” butonu kullanılır ve diğer kullanıcılara, özel mesaj olarak gönderilir.

Farklı özelliklerini her geçen gün daha da artıran Instagram’da hikâye eklemenin yanında hikâye gizleme ya da hikâye indirme işlemi de yapılır.

Bir Kişinin Akıştaki Gönderisi Hikâyemde Nasıl Paylaşılır?

Instagram kullanıcılarının hesabı herkese açık olan ve gönderilerin başka kullanıcılar tarafından paylaşılabilmesi için, paylaş izni verilmiş olması gerekir. Bu izin verilmediği sürece, bir kişinin akıştaki gönderisini paylaşma olanağınız yoktur.

Farklı kullanıcıların gönderilerini hikayenizde kullanarak paylaşmak için;

  • Akışta bulunan fotoğraf ya da videonun altında bulunan ok simgesine dokunmak gerekir.
  • Paylaşılacak hikâye gönderi ya da video için, ekle butonu aktif hale getirilir.
  • Hikâyeyi “şuraya gönder” butonu işaretlenerek, hikâyenin yanındaki paylaş seçeneği işaretlenir.

Eğer diğer kullanıcılar tarafından, gönderilerinizin yeniden paylaşılmasını istemiyorsanız; profile ulaşmak için, adam resmine dokunulur ya da profil resmine dokunulur. Üç çizgi simgesinden ayarlara gidilir ve gizlilik butonundan hikâyeye dokunulduğunda, yeniden paylaşmaya izin ver butonu pasif hale getirilir.

Instagram’da Paylaşılan Bir Hikâye Kendi Hikâyenizde Nasıl Paylaşılır?

Kendi Instagram hikâyenizde, bir başka kullanıcının hikâyesini paylaşmak istiyorsanız; paylaşmak istediğiniz hikâye, sizin tarafınızdan etiketlenmelidir. Etiketleme işini yapmazsanız, hikâye sadece ekran görüntüsü olarak görünür.

Eğer bir başka kullanıcı tarafından Instagram hikayesinde etiketlenirseniz, otomatik olarak bildirim alırsınız. Bu etiketleme sonrasında, bu gönderiyi kendi hikâyenizde paylaşabilirsiniz.

Hikâyeler oluşturmak, daha fazla takipçiyi hedeflemek için https://bayigram.com/ linki üzerinden güvenilir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.