Kullanım Alanlarına Göre Günümüzde Bornoz Modelleri Nelerdir

Moda ve Yaşam

Kullanım Alanlarına Göre Günümüzde Bornoz Modelleri Nelerdir

Bornoz kelimesini duyduğunuzda, bornozlarla ilgili aşina olduğunuz deneyime bağlı olarak aklınıza farklı görüntüler gelebilir. Pek çok bornoz türü vardır, ancak en popülerleri beş veya altıdır. Dünyadaki her dolapta genellikle en az bir tane bulunur. Bornoz havlusu, tüm bornozları tanımlamak için kullanılan en yaygın terimdir, ancak bornozların tasarımı genellikle kısadır ve kullanıcının dizlerinin hemen altına düşer. İnsanlar genellikle banyodan veya duştan önce ve sonra değişir. Bazı insanlar güne hazırlanmak ya da sadece evde dinlenmek için giyerler.

Açık renklidir ve oldukça emici, su ve nemi itici olduğundan genellikle pamuktan yapılır. Kimono sabahlık modeli, Japon kültürüne dayanan ve sade zarafeti ve feminen formuyla Batı’da çok popüler olan, yakası olmayan, vücutta büzülmeden deriye yayılan bir elbise tasarımıdır. Arkada ama daha yeni modellerde görülen daha modern versiyonları önden ya da yandan bağcıklıdır. Günümüzde aynı zamanda gecelik tarzında modelleri bulunan bornoz modelleri de piyasada mevcut düzeydedir.

Bornoz Modelleri Nelerdir?

Yapılı bornozlar vardır, iç çamaşırı bornozları tabir edilir ama çok farklıdırlar. Genellikle ipek veya saten gibi yumuşak, şeffaf, şeffaf malzemelerden yapılan özel giysilerdir. Bir bornozun ya da spa bornozunun rahatlığına ve yumuşaklığına sahip değil. Popüler bir iç çamaşırı bornozu, kısa bir bornoz oluşturmak için kullanıcının ön tarafını sarar. Bu aynı zamanda babydoll bornoz olarak da bilinir.

Genel olarak bu model bornoz bayan olarak da adlandırılabilir çünkü bayanların beğenisine sunulmuştur. Bornoz evde veya dinlenirken giyilen bornoz çeşididir. Yumuşak ve rahat. Tercihen spa salonlarında veya otellerde kullanılırlar. Genellikle yün, mısır pamuğu veya şönilden yapılırlar ve kullanıcının ayak bileklerinin hemen üzerinde, yere yakın dururlar.

Bornozların kullanımı günümüzde oldukça ön plandadır. Özellikle günümüzde ev bornozu ürünleri piyasada en çok kullanılan ürünler olarak varlık gösteriyorlar. Bornozlar farklı renk ve stillerde piyasada mevcuttur. Sarı, kırmızı, beyaz, siyah renk en çok tercih edilen renk seçenekleri olarak piyasada ön plana çıkmayı başarıyor ve kişilerin tercih listesinde ilk sırada yer alıyor. Bornozlar aynı zamanda banyodan sonra suyu emen ürünler olarak da bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir