eskafloor 6

Lamine Parkelerin Üretim Şekilleri

Ekonomi

Parke, zemin üzerinde kullanılan ve zeminin dış görünüşünü büyük ölçüde etkileyen dış kaplama malzemesidir. Çeşitli sayıda renklerde ve şekillerde parkeler bulunur. Günümüzde yüksek popülerlik oranlarına sahip olan lamine parke çok sayıda özelliğe sahiptir. Lamine parkelerin yapım aşamasında kullanılan madde yüzde yüz ağaçtır. Bu durum da lamine parkelerin tamamen doğal bir parke çeşidi olduğunu gösterir.

 Lamine Parkelerde Mevcut Olan Katman Yapıları

 Lamine parkeler çoklu bir yapıya sahiptir. Bir başka ifade ile katmanlı bir yapıdan meydana gelir. Bu katmanlar laminasyon işlemi ile birlikte birbirlerinin üzerine sıkıca kenetlendirilir. Tabakalar halinde bir oluşum yapısına sahip olan lamine parke genel olarak üç katman yapısına sahiptir. Bu katmanlar parkenin yapısını büyük ölçüde etkileyen bir yapıdır. Lamine parkelerin alt katmanı çoğunlukla çok daha düşük değerlerdeki kontrplaktan veya herhangi bir ağaçtan yapılır. Bununla birlikte lamine parkelerin alt kısmındaki tabakalarda kullanılan ağaç çeşidi rubberwood ağaç türüdür. Bu ağaç türünün botanik literatüründeki karşılığı ise hevea brasiliensis ismidir. Lamine parkelerin üst katmanlarında ise direkt olarak ağacın kendisi bulunur. Bu ağaç 0 doğal olan bir maddedir.

 Lamine Parkelerin Üretim Şekilleri

 Lamine parkeler kendini sürekli olarak yenileyen ve geliştiren bir parke çeşididir. Günümüz teknolojilerinin gelişmesi ve kullanımı ile birlikte lamine parke üretiminde çok sayıda makine vasıtasıyla kolay ve hızlı bir şekilde üretim sağlanmaktadır. Lazer kesim tekniklerinin kullanıldığı lamine parkeler çok sayıda ren ve modele sahip olan bir parke çeşididir. Lamine parkelerin yüksek teknolojiler ile birlikte kullanılması, cilalı bir yapısının olması ve bununla birlikte eskitilmiş birçok şekillerinin ve desenlerinin olması nedeni ile oldukça yüksek düzeyde talep gören bir parke türüdür.

 Lamine Parkelerin Önemli Özellikleri

 Lamine parkelerin en önemli özelliği direkt olarak kullanıma hazır olarak üretilmesidir. Üretim aşamasından sonra uygulama aşamasına geçmesinden sonra lamine parkeler herhangi bir işlem görmemektedir. Bir başka önemli özelliği ise hammaddesinin yüzde yüz ağaçtan olmasıdır. Lamine parkeler tamamen doğal olan ürünlerdir. Bunun dışında lamine parkelerin içerisinde herhangi bir kimyasal bulunmadığı için oldukça sağlıklı olan bir parke türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir