Pendik Diş Doktoru

Sağlık

Son zamanlarda diş ile ilgili şikayetlerin artması ile beraber güvenilir bir diş hekimi arayışları da artmaya başladı. Özellikle Pendik civarında bulunan kişiler Pendik diş doktoru arayışına girdiler. Bu makalede öncelikle sizlere hangi tür diş problemlerinde doktora başvurulması gerektiğinden bahsedilecektir.

 Diş Çürüğü

 Dişler yeterince fırçalanmadığı zaman, diş yüzeyinde bir bakteri tabakası meydana gelmektedir. Bu bakteriler ise ağzın içinde kalmış olan besin artıklarını sindirmek suretiyle asit oluşturmaktadırlar. Bu asitler de dişin sert dokularını yani mine ve dentini eriterek çürük oluşturmaktadırlar. Zaman içerisinde diş çürükleri ilerleyerek dişte oyuklar oluşturmakta ve bu oyuklar asla kendi kendine iyileşememektedir. Eğer bu oyuklar tedavi edilmezse büyüyerek kişinin dişinde ciddi madde kaybına yol açabilmektedir. Ağızdaki asitler dişin yüzeyine sürekli olarak saldırıda bulunmaktadır.

 Eğer diş çürüğü gibi bir şikayetiniz mevcut ise hiç vakit kaybetmeden bir doktora görünmelisiniz. Pendik civarında bir Pendik diş doktoru arıyor iseniz ulusoydis.com adresi ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

 Diş Eti İltihabı

 Dişlerdeki çevre dokuların çeşitli sebeplerden dolayı oluşan iltihabi hastalıklarına periodontal hastalıklar denmektedir. Erişkinlerin yaşadığı diş kayıplarının % 70’inden periodontal hastalıkların sorumlu olduğu söylenebilir. Eğer ki bu hastalıklar erken bir zamanda teşhis edilirse daha kolay ve başarılı bir şekilde tedavi edilmeleri mümkündür. Diş etinde bulunan hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi, doğal dişlerin korunmasını, daha rahat çiğnemeyi ve daha iyi bir sindirimi sağlar.

 Dişlerin fırçalandığı esnada kanama olması, diş eti iltihabının ilk belirtilerinden biridir. Bu durumda mutlaka bir hekime danışılması gerekmektedir. Diş eti iltihabından şikayetçi iseniz ve en iyi Pendik diş doktoru arayışındaysanız hiç vakit kaybetmeden ulusoydis.com adresine ulaşabilir ve gerekli olan tüm bilgilendirmeyi alabilirsiniz.

 Tartar (Diştaşı)

 Gıda artıkları tükürükte bulunan minerallerle birleşir. Dişlerin ve dişetlerinin etrafında kireç tabakaları oluşturmaktadır. Bu oluşan kireç tabakaları başlangıçta yumuşak olabilir. Yumuşak kireç tabakaları hızla sert tabakalara dönüşmektedir. Bu tabakalar fırçalanarak dişlerden uzaklaştırılamaz. Ancak diş hekimleri sadece diştaşı temizliği için özel olarak dizayn edilmiş uygun ultrasonik cihazlarla dişlerinize zarar vermeden kireç tabakalarını çıkartabilir.

 Eğer sizin de yukarıda bahsedilmiş şikayetlere benzer sorunlarınız varsa gönül rahatlığı ile ulusoydis.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir