Piyasa Alıcı

Ekonomi

Piyasa Alıcı

Piyasa-emir şeklinde verilen emirler, emrin girildiği anda, emir defterinde bulunmakta olan emir ile eşleşme yapılmasından “piyasa alıcı” olarak nitelendirilir.

Limit-emir olarak adlandırılan işlemlerde, emrin girildiği an içerisinde emir defterine bulunan herhangi bir emir ile eşleştiği için “piyasa alıcı” olarak nitelendirilir.

Stop-limit işleminde emir girildikten tetiklenene kadar geçen süre zarfı içerisinde söz konusu kullanıcının bakiyesi “piyasaya alıcı” komisyon oranı üzerinden blokesi gerçekleştirilir. Sırada bekleyen emir tetiklendiği an içerisinde emir defterinde verilen emir ile eşleşmeden emir defterine kayıt edilir ise “piyasa alıcı” olarak nitelendirilir. Bloke olmuş komisyon farkının tamamı söz konusu kişinin hesabına iade edilir.

En Önemli Hard Fork Örneği: Bitcoin Cash

Hard Fork denildiği zaman ilk olarak, piyasada etkin hakimiyeti bulunan kripto varlıklardan biri olan Bitcoin Cash akıllara gelir. Bitcoin Cash adı altında oluşturulan blok, orijinaline göre daha merkeziyetsiz ve çok daha yüksek işlem hızına sahiptir. Hard Fork yapılması ile yeni bir kripto varlık olarak piyasaya sürülen Bitcoin Cash, güçlü ve istikrarlı bir şekilde ilerleyişini sürdürüyor.

FUD kavramına verilebilecek en iyi örneklerden bir tanesi 2017 yılında JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’dan geldi. Kripto varlıklar için kötü sözler kullandı ve medyaya sürekli olarak olumsuz yanıtlar verdi. Fazlasıyla güçlü sözler dile getiren JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, finans dünyasındaki konumundan dolayı piyasada uzunca bir süre korku, endişe ve kaybetme düşüncesi oluşturdu. Bunun sonrasında piyasa olumsuz yönde etkilendi ve piyasada belirsizlik hâkim oldu.

Universal İle Sağlam Yatırımlar

Ücretsiz eğitimler, özel etkinlikler ve günlük analizler ile birlikte siteden üst seviyede bir hizmet alabilirsiniz. Aracılığıyla her zaman bilgi paylaşır. Hızlı para çekimleri ile güvenli çekimler sağlayabilirsiniz. Sizin yapmış olduğunuz yatırımların neticesinde mutlak suretle kazanç elde etmenizi istemekte olan firma bu noktada tüm çalışmaları yapmaktadır.

universalglobalfx.click linkinden siteye erişim sağlayarak ne derece büyük bir firma olduğunu anlamanız mümkündür. Ayrıca firma hakkında yapılan yorumlara da dikkat etmek gerekmektedir. Neredeyse tüm yorumlar başarılı bir broker olarak bahsetmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir