Selülite portakal yağı

Selülite portakal yağı

Sağlık

ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy, selülitlerinden rahatsız olan bayanlar için portakal yağının çözüm olabileceğini belirtti.

  ShiffaHome Marka Yöneticisi Sevil Gülsoy,  bayanların selüloit sorununa değindi. Gülsoy, bayanların genel olarak rahatsızlık duyduğu yağlanmalar için portakal yağını önerdi. Selülitin, hormonel bozukluklardan  kaynaklanabileceğinin altını çizen Gülsoy, “Selüloit, yaygın olan ismiyle selülit hormonel bozukluklardan da kaynaklanabilen bir dolaşım hastalığıdır. Fakat maalesef sadece yaza doğru akla geliyor ve kurtulma çabasına giriliyor. Bu elbette yanlış bir yaklaşımdır. Yaza doğru rejime giren bayanların neredeyse hepsinde bir selülit telaşı da görülür. Ancak selülit fark edildiği anda, tedavisine başlanılması gerekir. İleri ki boyutlarda damar çeperlerini iyice sararak damar yetmezliğine kadar ilerleyebilir. İşte bu sebepten dolayı mevsimlere göre hareket etmemek gerekiyor. Görüntüsünden ziyade hastalığın kendisinin rahatsız etmesi gerekiyor. Kaldı ki selülit ağrılara da sebep olabiliyor” dedi.

 

  Gülsoy, selülitin çoğunlukla basen bölgelerinde görüldüğünü belirterek, “Selülit olup olmadığını teşhis etmek çok zor değildir. Çoğunlukla basenlerde görülen selülit, bilek ve dizlerin iç taraflarında, kaba ette de görülebilir. İki parmak arasında sıkılan bölgede portakal kabuğu görünümü varsa selülit de var demektir. Bu yağ topaklarını ise bir diyetle değil ancak dolaşımı düzenleyici gıdalarla, yağ yakıcı egzersiz ve masajlarla giderebilirsiniz. Bu masaj ve egzersizleri uygularken de bazı bitkisel yağlardan destek alınabilinir. Örneğin portakal yağı. A ve C vitaminleri ile protein bakımından zengin olan portakal aynı zamanda limonen etken maddesini de içeriyor. Meyve kabuklarından elde edilen portakal uçucu yağı cilde masaj yöntemiyle uygulanıyor. Özellikle selülit için tercih edilen bu yağın gözenek sıkılaştırıcı ve kan akışını uyarıcı etkilerinin olduğu söyleniyor. Sadece selülitte değil sivilceli bölgelere ve açılan gözeneklere de uygulanan bu yağ hücre yenileyici, yağ dengesini sağlayıcı olarak da kullanılabiliniyor” diye konuştu.
  
  Portakal yağının yakıcı etkisi ile cilt alt dokusundaki yağların harekete geçmesine yardım etiğini bu sayede ise selülit tedavisine destek verdiğini söyleyen Gülsoy, “Düzenli olarak birkaç ay kullanılması gereken bu yağın mutlaka bilinçli bir masajla kullanılması gerekiyor. Masajında etkisi ile dolaşım uyarılmış oluyor. Kullanıma hazır olarak sunulan ürünler arasında ise Softem ve Shiffa Home markaları da bulunuyor” şeklinde konuştu.

  İSTANBUL (İHA) 

Kaynak: haberyapti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir