Siyah Kalem

Siyah Kalem

Moda ve Yaşam

Siyah Kalem

göz kalemi kullanımı

Bilinçli ya da iç güdüsel amacı olan kadının güzelleşme ihtiyacına cevaptır. ‘makyaj’ “kusurları gizleme ve güzel yanları vurgulama” yeteneği ise makyaj sanatının açılımıdır. Milattan önce yaşayan Mısırlı ve Asurlu kişilerin gözlerine sürme çekmesiyle başlayan makyaj serüveni bugünkü halini almış bulunuyor. Makyajın dünya üzerinde bu kadar popüler olması ise sahne sanatlarının yaygınlaşmasıyla olmuştur. mesela 1950‘lerde film yıldızı Audrey Hepburn, “kedi göz” modasını popüler hale getirmiştir. Yıllar makyaj türlerini de güzellik kavramını da baya etkilemiştir.

“Çirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır” sözü günümüzde oldukça yaygındır, profesyonel makyöz olarak bakış açım “Çirkin kadın yoktur; güzelleşmesini bilmeyen kadın çoktur” savunucusuyum… 

Makyajda amaç bildiğiniz üzere yüzün kusurlarını gizlemek, güzel bölümlerini ise ortaya çıkarmaktır. Ancak bu ışık, gölge ve rengin doğru olarak kullanılmasıyla gerçekleşir. Öncelikle, sanatta “chiaroscuro” olarak adlandırılan ışık ve gölge tekniğinin iki basit kuralını bilmek gerekiyor. Açık renkler, yüzümüzdeki dar alanları geniş göstermek içindir, Koyu renklerde ise, çok geniş bölümleri daraltmak için kullanılır, sonuç olarak gölgeleme işlemini iyi bilmek gerekiyor. Bu iki ayrı renk yan yana geldiğinde çarpıcı bir zıtlık meydana gelir. Buna da kontrast denir. Makyajdaki temel prensip, bu zıtlıktan yararlanarak yüzdeki kusurları Nötr ışık ile düzeltmektir.

Bayanlar Cildimiz değerli. ”Cilt bakimin da ilk adim, günlük olan temizliktir. ”Sabah ve aksam günde iki defa cildimizi özenle temizlemeli ve tonikle silmeliyiz, en sağlıklı tonik uygulaması ise gülsuyudur. Ardın dan nemlendirici sürebiliriz. Bayanlar makyaj yapmayı asla ihmal etmezken cildin temizliğine de önem vermeyenler çoğunlukta. Makyaj yapılsa da yapılmasa da, cildinizin günlük kirden arındırılması gerekmekte, aksi halde ilerleyen zamanlarda cilt sorunlarıyla uğraşmak sizi mutsuz edecektir. Tedbiri elden bırakmamak gerekir.

Bayanlar, temizlenmiş cildimize makyaj öncesinde mutlaka baz kullanalım. “Mac prep+prime yüzbazı” ürününü severek kullanıyorum. Kremsi olan bu ürün yüzün renk dengesini eşitliyor ve cildimizi koruma altına alıyor. Yüz şeklimiz ne olursa olsun unutmayın ki ideal yüz şekli ovaldir, gölgeleme ile ovale en yakın yapmaya çalışacağız.

Fondöten seçimi; Renk seçerken elinize değil de boynunuza veya çene kısmına sürerek deneyin eğer renk kaybolmuşsa o doğru renk demektir. Bazen fondöten yüzümüzde kalıp gibi duruyor ve varlığını sonuna kadar haykırıyor. Bundan mümkünse kaçınılmalı, cilt renginizden ne çok açık ne de çok koyu olmalı,cildinizle aynı renkte olmasına dikkat edin. Fondötenin amacı yüzünüze renk vermek değil, kusurları kapatabilmek için zemindir. Yüzünüze rengi pudra, allık, far ve ruj verir. Kryolan supra colour ve tv stikleri benim favorim ve vazgeçilmezim. Su bazlı olan bu ürünler porselen makyaj da ve gelin makyajında en çok kullandığım üründür. Ekran önü için ve özel günleriniz içinde yoğun kapatıcı özelliği ile kusursuz ve risksiz bir ürün. Günlük için zaten cildim Sorunsuz ve ince ürün istiyorum diyorsanız, kesinlikle günlük kullanımda Mac in face and body ve studio fix sıvı fondöteni mükemmel, benim tercihim nw 25, sizde en yakın bir mac şubesine uğramalısınız. Hem ince sürülen hem de kapatıcılığı şahane ürünü denemelisiniz. Pürüzsüz doğallığı yakalamak mac ile çokkolay. Fondöteni sürmek için ve Makyajın temel kullanımı için Fırçaların yerinde bambaşka. onlarsız olmaz! Profesyonel makyaj sanatçıları olarak çantamızda en az 10 fırça bulunmaktadır. En ince detaylara kadar fırçalarla rahatça uygulayabilirsiniz. Fondöten fırçası olarak Mac 187 ye aşığım. Deneyenin almaması imkansız. Makyajın önemi hayatımızda büyük yer kaplıyor, ancak çok geniş anlatılması gereken özel bir iştir ki, sırasıyla konulara değineceğiz.

Güzel makyajlı günler dilerim                                                                                                              

Make up Artist : Merve KEŞCİ                                                                           

Alıntı: Süperlife Dergisi

Etiket göz kalemi göz kalemi kullanımı siyah kalem siyah kalem kullanımı mac prep göz makkyajı taktikleri Göz Makyajı fondöten fondöten seçerken nelere dikkat edilmeli fondöten seçimleri

Kaynak: anamakale.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir