Sohbet Sitesi Ücretsiz

Genel Kültür

Sohbet sitesi ücretsiz bir şekilde bir sürü platform tarafından sağlanmaktadır. Sohbet etmek için insanların bir araya geldiği yerlere sohbet siteleri denir. Sohbet sitelerinde konuşmak istediğiniz konu neyse o konuya uygun bir sürü insan bulabilirsiniz. İsterseniz dini sohbetler yapabilirsiniz isterseniz de romantik ilişki yaşamak için sohbetler edersiniz. Sohbet sitelerinde genel itibarıyla kadın ve erkek popülasyonu dengesi vardır. Bir sitede %70 erkek, %30 kadın olması veya tersinin olması pek normal bir durum değildir. Bu sitelerde sohbet ederek hayat görüşü bize yakın kişiler bulup gerek romantik gerekse dostluk ilişkisi kurulabilir. Ücretsiz sohbet sitelerinde, site ücretsiz olduğu için, dolandırıcı hesaplar maalesef ki bulunaktadır. Site bu durumu fark ettiğinde o hesabı kalıcı olarak siteden uzaklaştırır ama yeni hesap açmak çok kolay olduğu için bu hesaplar tekrar sohbete dahil olur.

Sohbet sitelerinde bu dolandırıcıların tuzağına düşmemek için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu noktaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Sohbet sitelerinde kullanıcılar gerçek ad – soyad paylaşımı yapmaktan çekiniyorsa ortada bir sorun vardır. Evet, kişiler gizlilik için öncelikli olarak takma isimler kullanabilir ama sohbetiniz bir noktaya vardıktan sonra sizle gerçek bilgileri paylaşılması gerekir. Bu bilgi paylaşımına yaklaşmaktan korkan kişilerin sahtekar olma ihtimali çok yüksektir.
  • Sohbet sitesinde kullanıcılar sizden para isteyemez. Hangi sebeple olursa olsun sizden para isteyen kişilerin dolandırıcı olma ihtimali çok yüksektir.
  • Sohbet sitesinde bulunan kişiler birbirlerine telefon numaralarını verebilirler. Eğer ki telefon bilgilerini vermeye asla yaklaşman bir kişi varsa hemen oradan uzaklaşmak gerekir. Gerçek kullanıcılar sizle telefonda konuşmaktan korkmazlar.

Sohbet sitesi ücretsiz veya ücretli olması ve daha fazlası hakkında bilgi almak için www.mekansizin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir