Süper Lig

Spor

Süper Lig’de Çok Sayıda Oyuncunun Sözleşmesi Sezon Sonunda Bitiyor

Takımlar hem yıl içi transfer çalışmalarını devam ettirirken hem de sezon sonu sözleşmeleri son bulacak oyunculara kilitlendi. Süper Lig’de çok sayıda oyuncunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Futbolcuların büyük bölümü, kulüplerin tekrar sözleşme yapmak isteyeceği oyunculardan oluşuyor. Bunun yanı sıra Süper Lig ekipleri arasında da kıyasıya bir rekabet yaşanabilir. Rakiplerin oyuncuları ile de yakından ilgilenen kulüpler olası fırsatları değerlendirmek istiyor. Gözler dört büyüklerin sözleşmesi bitecek oyuncularına ve olası sözleşme yenilemelere kilitlendi. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’da çok sayıda oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Bazı oyuncular ile sözleşme yenilemeyi düşünmeye kulüpler oyuncuyu rakiplerine de kaptırmak istemiyor. Bu açıdan yıl sonunda neler yaşanacağı büyük bir sürpriz oluşturuyor.

Oyuncuların büyük bir bölümü ise Türkiye’de sunulan yüksek ücretlerden son derece memnun. Oyuncuların başka liglerde bu kadar yüksek maaşlar alması zor olacağından dolayı Türkiye’de kalmak istemesi normal karşılanıyor. Yıllar içerisinde tekrar artacak olan yabancı sınırı kuralı sonrasında yerli oyuncular da çok değerli hale gelmeye başladı. Kulüpler gelecek yapılandırmasını gerçekleştirirken bu konuyu da aklında tutarak adım atıyorlar.

Beşiktaş’ta Sözleşmesi Bitecek Oyuncular

Beşiktaş en fazla sözleşmesi bitecek kulüp olarak Süper Lig’de mücadele ediyor. Toplamda 7 oyuncunun sözleşmesi sene sonunda doluyor. Beşiktaş’ta sözleşmesi bitecek oyuncular arasında Cenk Tosun, Redmond, N’Koudou, Salih Uçan, Josef De Souza, Welinton ve Atiba yer alıyor. Salih Uçan ve Cenk Tosun ile sözleşme yenilenmesine kesin gözüyle bakılırken diğer oyuncular ile sözleşme yenilenmesi ile istenilen taleplere bağlı olarak netleşecektir. Atiba’nın ise kariyerini noktalaması gündemde. Beşiktaş maçlarına Joybet ile kupon yapabilirsiniz.

Fenerbahçe’de Sözleşmesi Bitecek Oyuncular

Fenerbahçe sezona çok iyi bir başlangıç yapsa da özellikle dünya kupası arasından sonra oynanan maçlarda çok net bir şekilde performans düşüklüğü görülüyor. Oyuncuların dünya kupası öncesi göstermiş oldukları performansa ulaşması halinde şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını düşünen Fenerbahçe yönetimi sezon sonu çalışmalara da başlamış durumda. Fenerbahçe’de sözleşmesi bitecek oyuncular ise; Altay Bayındır, Zajc, Valencia ve Lemos bulunuyor. Kaleci bölgesinde her ne kadar Altay Bayındır’dan tamamen mutlu olmasa da sene sonu sözleşme yenilenmesi bekleniyor. Kesin gidecek oyuncular arasında ise Lemos bulunuyor.

Galatasaray’da Sözleşmesi Bitecek Oyuncular

Galatasaray ise ligin başında maçları zorlanarak kazansa da haftaların geçmesi ile birlikte çok daha kompakt bir takım haline geldi. Yorumcuların büyük bir bölümü, Galatasaray’ın sahip olduğu yetenek ve tecrübe ile birlikte şampiyon olmasını bekliyor. Galatasaray’da sözleşmesi bitecek oyuncular; Mertens, Mata, Okan Kocuk, Gomis, Jankat Yılmaz ve Emre Taşdemir olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Icardi’nin de kiralık süresi dolmuş olacak.

Trabzonspor’da Sözleşmesi Bitecek Oyuncular

Geçen yılın şampiyonu Trabzonspor, bu sene geçen yıla oranla çok kötü bir performans gösteriyor. Sene sonunda Trabzonspor’un en önemli oyuncularından biri olan Marek hamsik’in sözleşmesi son bulacak. Trabzonspor’da sözleşmesi bitecek oyuncular çok az sayıda olurken Marek Hamsik’in de takımda kalması bekleniyor.

Süper Lig ekiplerindeki genel durum bu şekilde olurken, takımlar devre arası transfer çalışmalarına başlamış durumda. Galatasaray sol bek takviyesi yapmak isterken Fenerbahçe ise Samet Akaydın ile birlikte ilk transferini gerçekleştirdi. Sarı lacivertliler özellikle defans hattında yaşadığı sorunu çözmek adına ilk transferi bu alan için gerçekleştirdi. Forvet ve kaleci almak istediği de gelen bilgiler arasında. Ali Koç’un omuzlarında uzun yıllardır gelmeyen başarının yükü bulunuyor. Bu açıdan Fenerbahçe yönetimi stresli bir dönemden geçerken sene sonu şampiyon olmak adına mevcut oyuncuların büyük oranda yeterli olduğuna inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir